23 серпня - День Державного Прапора України

22 серп. 2014
23 серпня в Україні відзначається День Державного Прапора

Одним з найважливіших елементів процесу становлення державності будь-якої країни є визначення національної символіки як невід’ємної ознаки незалежності. Кожний народ, маючи свою історію, має і свої історичні святині — герб, прапор, гімн.

23 серпня 2004 року Президент України Л. Кучма підписав Указ № 987/2004 про установлення Дня Державного Прапора України, який офіційно святкується щорічно 23 серпня. До цього День державного прапора відзначався тільки в Києві на муніципальному рівні.

Українська національна традиція символічного відображення світу формувалась на протязі декількох століть. Синє-жовте сполучення кольорів сформувалося як єдинонаціональне на початку 21 століття. Згідно сучасної інтерпретації, жовтий колір символізує стиглі пшеничні ниви як символ достатку, а синій — ясне небо над ними.

Український національно-державний прапор прийшов до серця нашого народу тернистими шляхами буття. Під час історичних звершень він став символом боротьби за національні й соціальні права. Серце кожного українця завмирає при піднятті національного прапора. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса та багатство рідної землі.

До цього свята в шкільній бібліотеці підготовлена тематична виставка, а в кабінетах оновлені класні куточки «Державні символи України».

23-24 серпня учні та вчителі школи візьмуть участь у проведенні патріотичної акції «Прапор в твоєму вікні».