Підсумки тижня права в школі

13 груд. 2013
Підбиті підсумки конкурсів в рамках тижня права

З 9 по 13 грудня учні школи брати участь у Всеукраїнському тижні права.

В її рамках проводився конкурс малюнків "Право очами дітей" серед учнів 5-8 класів.

Переможницею цього конкурсу стала учениця 5-В класу Пономарьова Софія.

Переможцем конкурсу кросвордів на правову тематику стала учениця 10-Ф класу Іванова Софія.

Протягом тижня проходила виставка творчих робіт 9-класників на тему «Чим права дитини відрізняються від прав людини».

10 грудня вчитель  правознавства Тур Н.Г. провела відкритий урок на тему  «Права неповнолітніх у спілкуванні з представниками міліції».

В четвер в рамках проекту «Рівний-рівному» відбулася акція для баьків на тему «Як не стати об'єктом злочинних посягань» та акція для підлітків 6-11 класів на тему "Протидія пропозиціям вживання наркотичних речовин". Вчитель Тур Н.Г. роздала усім присутнім тематичні пам'ятки.

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

«Як не стати об’єктом злочинних посягань та протиправних вчинків»

У разі надходження до Вас інформації від незнайомих осіб про нібито затримання співробітниками міліції Ваших рідних або близьких з вимогою виплати грошової винагороди за їх «визволення», УМВС України в Дніпропетровської  області закликає Вас дотримуватись таких правил:

• якщо невідома Вам особа відрекомендувалась співробітником міліції, обов’язково запитайте його (її) про посаду, яку він (вона) обіймає та територіальний ОВС, у якому працює. Після цього невідкладно зателефонуйте до чергової частини вказаного підрозділу міліції або за телефоном «102» та повідомте про розмову, а також впевніться у дійсності перебування такого правоохоронця на службі в органах внутрішніх справ;
  • зателефонуйте своїм рідним або близьким та дізнайтесь про їх місцезнаходження;
  • якщо Ви не маєте можливості перевірити інформацію про особу невідомого у телефонному режимі, в обов’язковому порядку зверніться до найближчого райвідділу міліції для отримання необхідної інформації;
  • у разі підтвердження інформації про особу співробітника міліції, вказаного невідомою особою та, якщо немає можливості зв’язатися із нібито затриманими родичами, необхідно звернутися до ОВС для особистої зустрічі з вказаним працівником;
  • ні в якому разі не виконуйте умов невідомих осіб, які пропонують сплатити грошову винагороду або іншим чином передати гроші за не притягнення Ваших рідних або близьких до відповідальності;
  • зважте на те, що за скоєні правопорушення кримінального або адміністративного законодавства, за які передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу, гроші сплачуються безготівково через поштові та банківські відділення.

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ПІДЛІТКІВ

«Протидія пропозиціям вживання наркотичних речовин»

Уміння відмовитися від небезпечних пропозицій дуже важливе, але воно ефективне лише тоді, коли людина по-справжньому  хоче сказати «ні». Дуже важливо відпрацювати тактику своєї поведінки, щоб зуміти виплутатися з будь-якої несподіваної ситуації. Інакше можна розгубитися.

Пам’ятка підлітку

1.       Не бійся зіпсувати стосунки з людиною, сказавши «ні» у відповідь на небезпечну пропозицію спробувати наркотик.

2.       Розрізняй поняття «бути корисним» та «бути використаним».

3.       Говори «ні» спокійно, у твоєму голосі повинен звучати повний контроль над собою і ситуацією.

4.       Дивися людині в очі й не відводь погляд.

5.       Якщо ти сказав «ні», а людина не звертає на це уваги, просто заяви їй ще раз, що ти незгодний.

6.       Дотримуйся безпечної дистанції (стій подалі, якщо відмовляєш малознайомій або незнайомій людині).

7.       Розвивай самооцінку, самосвідомість і самоповагу. Виховуй себе як особистість, що має право на власну думку.

8.       Не йди на компроміси! Це твоє життя. Твій вибір.

Коли ти відчуваєш, що мусиш сказати «ні» і готовий це зробити — говори і розумій це!