Екскурсія до ДМА та анатомічного музею

19 груд. 2018
19.12.18 учні 9-х класів відвідали ДМА та анатомічний музей

Сьогодні учні 9-х класів і вчитель історії Тур Н.Г. відвідали Дніпровську медичну академію та анатомічний музей. Головне завдання зустрічі – озброїтися знаннями, необхідними на випадок аварії, катастрофи, стихійного лиха, а також при нападі повітряного противника. Кожен учень повинен уміти захистити себе і товаришів, які опинилися в екстремальних умовах.

Тема бесіди – вплив екологічних факторів, умов надзвичайного стану техногенного характеру на здоров’я людини,  засоби індивідуального захисту та способи користування ними.

Учні дізналися, що засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) - призначені для захисту шкірних покривів і органів дихання від дії отруйних речовин та інших шкідливих домішок у повітрі. Такі засоби поділяються на засоби індивідуального захисту органів дихання (СІЗОД) і засоби захисту шкіри. До СІЗОД відносяться протигази, респіратори, ватно-марлеві пов'язки, до засобів захисту шкіри - захисні костюми. Вибір засобів захисту проводиться з урахуванням їх призначення і захисних властивостей, конкретних умов обстановки і характеру зараження.

Респіратори застосовують для захисту органів дихання від радіоактивного і ґрунтового пилу. В зв’язку з цим, кожна людина має бути добре обізнана зі способами захисту в умовах зараження техногенного характеру.

Зараження навколишнього середовища сильнодіючими отруйними і радіоактивними речовинами може призвести до тяжких наслідків. Особливо небезпечно, коли ці речовини потрапляють в легені людини. Щоб вони не попали в органи дихання, необхідно прикрити рот і ніс такими захисними матеріалами, котрі очистять (відфільтрують) атмосферне повітря від шкідливих домішок. Для захисту органів дихання (легень) використовуються протигази і респіратори.

Уразі відсутності протигаза чи респіратора можна самостійно виготовити і успішно користуватися простими засобами захисту, до яких відносять: протипильну тканинну  маску і ватно-марлеву пов’язку.