І шкільний дебатний турнір

19 трав. 2018
15-16 травня в нашій школі пройшов І шкільний дебатний турнір

15-16 травня в нашій школі пройшов І шкільний дебатний турнір, що був організований дебатним клубом нашої школи.
Він проходив в різних форматах:
Старша ліга – 9-11 класи:
• Україномовний трек – німецький формат «Молодь дебатує»;
• Англомовний трек – Всесвітній формат шкільних дебатів.
Молодша ліга – 7-9 класи:
1. Україномовний трек: Формат Карла Поппера.
Теми для Шкільного дебатного турніру DEBATE 2018
Молодша ліга – 7-8 класи:
Україномовний трек - Формат Карла Поппера -
1. «Проблему шкільного буллінгу може вирішити тільки поліція.»
2. «Чистота в місті залежить від самих мешканців».
Старша ліга – 9 класи:
Україномовний трек – німецький формат «Молодь дебатує» -
« Чи треба заборонити міжнародне усиновлення?»
Старша ліга – 10 -11 класи:
Україномовний трек, англомовний трек – Всесвітній формат шкільних дебатів – «Сучасні олімпійські ігри – ігри не спортивні, а політичні.»
В турнірі взяли участь 38 учнів нашої школи 7 -10 класів. Крім нашої школи, учасниками турніру стали учні Міського юридичного ліцею – команда 10-го класу. Тільки дві команди мали досвід дебатування – вони у лютому місяці брали участь у Міжнародному дебатному турнірі «Dnipro Open 2018».
У форматі Карла Поппера І місце посіла команда у складі: Аврахов Леонід  8-Ф, Євтушенко Анастасія 8-Ф, Ткаченко Софія 7-А. Кращими спікерами цього формату визнані Аврахов Леонід 8-Ф (І місце), Євтушенко Анастасія 8-Ф (ІІ місце), Кальченко Максим 8-Ф, Данилов Данило  7-А, Кудлай Вероніка 7-А, Ельке Ерік 7-А, Ткаченко Софія, Томашпольська Софія 7-А.
У Німецькому форматі взяли участь 9-класники. І місце посів Хмеловський Борис (9-Ф), ІІ місце – Подолинна Марія (9-Б), ІІІ місце поділили Чаленко Поліна (9-Б) та Замура Дарина (9-Ф).
В форматі Всесвітніх шкільних дебатів (україномовний трек) брали участь 4 команди 10-А, 10-Б класів та команда МЮЛ. І місце посіла команда 10-Б у складі Ємельянова Анна, Ємельянова Катерина, Кармазіна Альона, ІІІ місце команда 10-А класу у складі Семченка Миколи, Пони Анастасії, Філіппової Владислави.
Кращими спікерами цього треку визнані Ємельянова Катерина 152,5, Кармазіна Альона 145, Ємельянова Анна 143, Семченко Микола 142,5, Філіппова Владислава 142,5, Наливайський Ігор 141,5 (МЮЛ), Кулєба Денис  140,5 (МЮЛ).
У форматі Всесвітніх шкільних дебатів (англомовний трек) І місце посіла команда 10-Б класу у складі: Басевич Анастасія, Іванова Катерина, Токінова Марія. ІІ місце – команда 10-А у складі Єгорової Анастасії, Ільченко Анастасії, Міткевич Олександри. Кращими спікерами визначили Токінову Марію та Міткевич Олександру.
Хотілось би відзначити вдалий дебют новачків, учнів які достойно пройшли дебатні випробування: Грицан Станіслав , Ягупова Анастасія, Ельке Ігор, Моїсєєв Артур, Митрофанов Данило, Приходько Олеся, Сотник Юлія та 7-класники.
Турнір пройшов на високому емоційному піднесенні. Учасники висловили свої позитивні враження. Організатори турніру вважають дебати потужною освітньою технологією, яка дає школярам знання, навички, вміння. Головне – навчає критично мислити, позитивно комуні кувати, працювати з інформацією. Дебати, що проходять українською та англійською мовами, допомагають учням вдосконалювати лексику. В умовах переходу освіти на українську мову навчання та в умовах спеціалізованого навчання англійській мові в нашій школі, це виявляється дуже актуальним.