Участь у дебатному турнірі "Dnipro Open 2018"

27 лют. 2018
Участь у дебатному турнірі "Dnipro Open 2018"

З 23 по 25 лютого учні нашої школи Аврахов Леонід, Євтушенко Анастасія, Федоров Сергій, Басевич Анастасія, Токінова Марія, Ємельянова Катерина, Твердохліб Аліна взяли участь у Десятому щорічному дебатному турнірі для учнів середніх та старших класів "Dnipro Open 2018".  Турнір відбувся в рамках проекту «Навчання демократії через дебати. Виклики демократії: уроки історії та громадянська активність», який здійснюється ГО «Нове бачення» за підтримки Фонду сприяння демократії та Дніпропетровської обласної адміністрації. Для учнів 6-9 класів (україномовний трек) були запропоновані такі теми: «Соціальні мережі мають бути простором, вільним від ‘’мови ворожнечі’’» та «Історичні міфи сприяють вивченню історії». Для учнів 9-11 класів (україномовний та англомовний треки) - «В умовах гібридної війни публічні дебати дають змогу викривати маніпуляції», «Історичні міфи сприяють вивченню історії» та «Для врегулювання ситуації на Донбасі потрібно ввести миротворчі сили ООН».

Одне з основних завдань турніру - оволодіння учнями навичок переконливої аргументації та набуття досвіду участі у дискусії. В ході дебатного турніру кожна команда готова розглядати проблему з протилежних позицій, вчиться враховувати різні погляди та інтереси, що сприяє глибокому розумінню теми та вмінню працювати з інформацією. Навчання через дебати дозволяє розвивати у школярів навички критичного мислення та формувати активну громадянську позицію. В багатьох країнах світу технологія дебатів вже тривалий час є невід’ємною складовою навчального процесу саме через те, що  дебати формують компетентності, необхідні для комфортного життя в сучасному світі.