Традиція, що об`єднує...

Минуло трохи більше місяця з того часу, як мій 9-А клас виступив на шкільній сцені... На традиційному святкуванні Нового року всім класом діти знову для батьків із задоволенням повторили фестивальні номери, і всі з захопленням пригадували чудовий виступ дітей та батьків на XXIV традиційному загальношкільному фестивалі творчості "Моя родина - це моя святиня". Безсумнівно, фестиваль об`єднує, фестиваль надає можливість дітям розкритися на шкільній сцені, фестиваль надає крила!... Але хто сказав, що літати - легко? Потрібно докласти зусиль, чималих зусиль задля вдалого злету. Звісно, головним режисером, сценаристом, постановником є класний керівник разом із дітьми. Але  без підтримки батьків це дійство не буде таким колоритним, душевним і багатогранним. У нас у класі щороку батьки беруть участь у фестивальних виступах. Так, це нелегко: підлаштувати час репетицій після школи, після роботи, у вихідні дні, але, як кажуть, якщо є бажання - знайдеться можливість, якщо немає бажання - знайдеться причина. Але саме під час спільних рпетицій часто народжуються "родзинки" виступів, які надовго запам`ятовуються. Діти відчувають можливість творити разом із батьками, з класним керівником, з однокласниками. Я вважаю, що цінним у підготовці до фестивального виступу є саме безпосередня участь класного керівника  в  написанні сценарію, в  репетиціях, коли слід продумати кожну деталь, кожен момент виступу. У нас у школі є класи, у яких традиційно на сцену виходять і класні керівники, і це чудово!!!

Виступ мого 9-А класу 4 роки поспіль високо оцінює журі фестивалю. Три роки ми тримали Кубок фестивалю, а цьогоріч отримали Гран-прі фестивалю! І щоразу це переживання, запитання дітей і батьків: "Ну що, вже є результати?", емоції на теренах інтернету, обмін світлинами з виступу та коментарі батьків і друзів... І, хоч і кажуть, що головне - не перемога, а участь, але ці неймовірні емоції насолоди перемогою все ж таки надзвичайні! І знову хочеться творити, хоча щороку все складніше "переграти" самих себе. Але бажання йти вперед, не зупинятися допомагає людині здолати перешкоди та досягти мрії в житті. Хочеться, щоб мрії наших дітей ставали дійсністю!

Наступного року - ювілейний XXV фестиваль! Не знаю, якою буде тема фестивалю, але знаю, що всі хочуть, щоб ми святкували його в мирній країні, де панує злагода, спокій, добробут і дитячий сміх... Напередодні новорічних і різдвяних свят щиро бажаю всім здоров`я, затишку, сил, миру, добробуту, спокою, щастя в країні, в родині та в душі!!!!